5186
post-template-default,single,single-post,postid-5186,single-format-standard,mkd-core-2.0.2,mikado-core-2.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_background_opacity_over_slider vertical_menu_background_opacity_over_slider_on,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Yük Asansörü Nedir?

Yük Asansörü Nedir?

Yük Asansörü Nedir?

Birçok çeşidi ve üretici bulunan yük asansörleri temelde aynı fikir üzerine geliştirilmiştir. Yük kaldırma amacı ile üretilir ve iş gücünü azaltmak için tercih edilir. Hidrolik yük asansörü sistemleri için bir kontrol panosu ile içinde motor, pompa, valf düzeneğinin bulunduğu hidrolik aksama ve amaca uygun mekanik sisteme ihtiyaç duyulur. Her bir bileşenin kendi içinde çeşitlilik gösterdiği gibi en iyisinin hangisi oluğunu anlamak da aslında tamamen ihtiyaca göre belirlenir. Sistemin bileşenlerinden biri olan mekanik aksam bu sebeple oldukça önemlidir.

Sadece mekanik düzenin ve aksamın çeşitliliğinden makaslı yük asansörleri, raylı yük asansörleri, T-raylı yük asansörleri, rampalı yük asansörleri gibi birçok farklı yük asansörü sistemi geliştirilmektedir. Bu çeşitliliğin içinde tercih genelde alan tasarrufuna yada mekan şartlarına bağlı yapılır. Kontrol panosu ise yük asansörünün fonksiyonları açısından belirleyicidir. Enerjiyi insan komutuyla güç ünitesine ulaştırır ve hidrolik yardımıyla mekanik düzene hareket vermeyi sağlar. Asansörünüzün nerede, hangi katta ve seviyede duracağı kontrol panosu ile ilgilidir. Bir diğer aksam hidrolik sistemdir ve bu sisteminde en önemli bileşeni güç ünitesidir. Kaldırma kapasitesi tercihine göre motor ve pompa özellikleri genelde değişkenlik gösterebilir. Bu sistemin görevi de kontrol panosundan gelen komutla haznesinde bulunan hidrolik yağı mekanik aksama gönderir ve ihtiyaç duyulan hareket sistemini gerçekleştirir.

×

 

Hoşgeldiniz,

Size Yardımcı Olmak İçin Çevrimiçiyiz.

×